Центр надання адміністративних послуг

Великокопанівська територіальна громада

15.07.2025 10:48

Опубліковано урядову постанову щодо особливостей проведення дистанційного обстеження знищеного житла у зоні бойових дій.

f44ce03c-073a-45a1-9547-0af58b592959.jpg

‼️Опубліковано урядову постанову щодо особливостей проведення дистанційного обстеження знищеного житла у зоні бойових дій.

Топ-новиною минулого тижня стало ухвалення Кабінетом Міністрів України 7 липня 2025 року постанови щодо дистанційного обстеження знищеного житла на територіях, де ведуться активні бойові дії. Це давно очікувана подія для власників зруйнованих осель, розташованих у районах, де унеможливлений фізичний огляд помешкань через безпекову ситуацію, а відтак — і отримання постраждалими компенсації за програмою «єВідновлення».

Текст відповідної постанови №815 було опубліковано на урядовому порталі тільки ввечері у п’ятницю 11 липня цього року (ознайомитися з ним можна за посиланням https://www.kmu.gov.ua/.../-aktyvnykh-boiovykh-dii-na... ).

У цьому дописі експерти «Поверни своє» підготували огляд ключових особливостей механізму дистанційного обстеження⬇️

📌Дистанційний механізм фіксації поки буде застосовуватися щодо житла, розташованого у зоні бойових дій.

Йдеться про території:

☑️ активних бойових дій

☑️ активних бойових дій, на яких функціонують державні електронні інформаційні ресурси⬇️

зазначених у переліку, затвердженому наказом Мінрозвитку від 28 лютого 2025 року № 376 за посиланням 👉 https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z0380-25#Text

⚠️Врахуйте: за цим переліком можна з’ясувати, чи буде застосовуватися для конкретної території дистанційне обстеження. Треба орієнтуватися на «відкриту дату» завершення бойових дій, тобто в першому правому рядку напроти відповідної територіальної громади, зазначеної у цьому переліку, має бути вказана конкретна дата, а в другому — ні.

📌Види продуктів дистанційного спостереження, які можуть використовуватися «компенсаційною» комісією⬇️

☑️Фото- та відеоматеріали, отримані за допомогою цифрових камер (мобільних телефонів), БПЛА тощо.

☑️Інформаційні продукти дистанційного зондування Землі, зокрема матеріали і дані аерозйомки, космічної зйомки та метадані до них.

До таких матеріалів висувається низка технічних і контекстуальних вимог. Наприклад, фотознімок має бути у кольоровому форматі із роздільною здатністю, чітким, без ознак цифрових спотворень, розмиття чи інших дефектів, що унеможливлюють ідентифікацію об’єкта або характер його руйнування.

Мінімальний набір фотозображень об’єкта повинен містити:

☑️загальний вигляд земельної ділянки, на якій розташовано об’єкт;

☑️загальний ракурс, який дозволяє оцінити ступінь руйнування;

☑️мінімум три ракурси (фасад, боковий фасад (вид з протилежного боку) та/або згори), які підтверджують факт знищення об'єкта.

📌Дистанційне обстеження буде здійснюватися на підставі інформаційного повідомлення про пошкоджене майно, поданого через Дію.

⚠️Важлива умова — у такому повідомленні стан пошкодженого майна має бути вказаний як «непридатно до експлуатації» або «знищено повністю». Тож, якщо раніше власник, скажімо, пошкодженої оселі у зоні бойових дій, вже подавав відповідне інформаційне повідомлення через Дію, але після цього відбулося повторне руйнування об’єкта, внаслідок чого житло було знищено, варто подати нове повідомлення.

📌Про результати дистанційного обстеження «компенсаційна» комісія повідомлятиме постраждалу особу.

За результатами такої заочної фіксації руйнувань протягом 5️⃣ робочих днів з дня її проведення відповідна комісія складатиме акт дистанційного обстеження із висновком про встановлення або неможливість встановлення факту знищення об’єкта. Після цього протягом 3️⃣ робочих днів інформуватиме особу, яка подала інформаційне повідомлення через Дію (після реалізації такої технічної опції) або на адресу електронної пошти, зазначену в повідомленні.

⚠️Врахуйте: у разі, якщо за результатами проведення дистанційного обстеження встановлено факт знищення об’єкта, то і квартира та інші житлові приміщення такого об’єкта вважатимуться знищеними.

📌У заявників буде можливість подати додаткову інформацію.

У разі неможливості однозначного встановлення факту знищення об’єкта комісія має прийняти рішення про зупинення проведення дистанційного обстеження і повідомити про це автора інформаційного повідомлення (протягом 5️⃣ днів з прийняття відповідного рішення). Після отримання рішення про зупинення, особа протягом 9️⃣0️⃣ днів має право подати комісії додаткову інформацію щодо об'єкта шляхом направлення звернення, яке має, зокрема, містити реквізити рішення, прізвище, ПІБ заявника та реєстраційний номер об'єкта в Реєстрі пошкодженого та знищеного майна.

Таке звернення може подаватися через Дію (після реалізації такої технічної опції) або на адресу електронної пошти, зазначену у рішенні, або у паперовій формі на поштову адресу відповідного уповноваженого органу, зазначену у рішенні.

Поновлення розгляду комісією інформаційного повідомлення буде продовжуватися з дня отримання додаткової інформації, про що прийматиметься окреме рішення.

⚠️Пам’ятайте: фіксація комісією факту знищення нерухомості у зоні бойових дій ще не означає автоматичне рішення про виплату особі, яка подала інформаційне повідомлення, компенсації у вигляді житлового сертифіката. Для отримання компенсації власник зруйнованої оселі має подати заяву про виплату через Дію.

#повернисвоє #єВідновлення #компенсація

Джерело: Поверни своє