10.04.2025 08:18
Які зміни вже впроваджені для створення безбар’єрного суспільства, де людина з інвалідністю може вільно розвиватися, працювати, відчувати свою цінність?

Після початку повномасштабного вторгнення кількість людей з інвалідністю зросла - зараз їх вже понад 3 млн. При цьому мають роботу лише 16% (у ЄС цей показник сягає понад 50%). Головна причина — стереотипне уявлення, що люди з інвалідністю потребують лише допомоги і стають тягарем для роботодавців.
«Людина з інвалідністю не повинна залежати від жалю чи поблажливості. Вона має право на гідне життя, де ні середовище, ні ставлення не обмежують її вибір. Йдеться не про примус, а про можливості: навчатися, працювати, реалізовувати власні ідеї, бути частиною громади. Ми формуємо середовище, яке підтримує людину на всіх етапах - від відновлення здоров'я до повернення до активного життя», - зазначила Міністерка соціальної політики України Оксана Жолнович у статті для The Page.
Які зміни вже впроваджені для створення безбар’єрного суспільства, де людина з інвалідністю може вільно розвиватися, працювати, відчувати свою цінність?
Відкрито прозорий ринок допоміжних засобів реабілітації (ДЗР)
За перші два місяці 2025 року 18,6 тис. людей отримали понад 58,5 тис. ДЗР
Держава забезпечує понад 100 видів ДЗР. Перелік, інструкції — на платформі protez.msp.gov.ua
У 2024 році люди з інвалідністю з дитинства та діти з інвалідністю отримали 19,3 млрд грн соціальної підтримки.
З 1 січня 2026 року набирає чинності Закон, який спрощує працевлаштування людей з інвалідністю.
Наступний крок - реформа соціального страхування. До другого читання готується законопроєкт №12209 («єПотенціал»), який дозволить реформувати систему соціального страхування та забезпечити підтримку людини ще на етапі лікування й реабілітації — до встановлення інвалідності.
Більше про сміливі зміни - у статті https://bit.ly/3G2VtKX