23.08.2024 07:58

З Днем Державного прапора України.

6cbc44ce-e63f-44c2-9db4-9f69ca8e0b2e.webp

На вшанування багатовікової історії українського державотворення, державної символіки незалежної України та з метою виховання поваги громадян до державних символів Указом Президента України від 23 серпня 2004 року № 987 встановлено День Державного Прапора України, який відзначається щорічно 23 серпня.

Державний Прапор є одним із державних символів країни, відбиває національні традиції, ідентифікуючи певну територію.

До повномасштабного вторгнення прапор України не був таким популярним. Тепер його знають всі у світі.

Пропонуємо 12 цікавих фактів про прапор України, які ви могли не знати.

1. Офіційно синьо-жовті кольори почали використовувати у 1848 році у Галичині та на Буковині. Головна Руська рада оголосила своїм гербом лева на блакитному тлі й синьо-жовтий прапор. Цей самий прапор, тільки з жовтою смугою вгорі, був державним стягом УНР.

2. Українська народна республіка у 1918 році була проголошена від синьо-жовтим прапором.

3. За легендою, синьо-жовті кольори прапора походять від герба Данила Галицького, на якому був зображений золотий лев на блакитному тлі.

4. У 1917 році синьо-жовті прапори з’явилися в Харкові, Києві та Одесі. Відтоді у Києві публічно та на офіційному рівні з'являються символи української державності.

5. Найбільшим прапором України 30 на 45 метрів (1350 м²), занесеним у Книгу рекордів України, є “Донецький прапор”. Його пошила вдова донецького шахтаря з ініціативи Союзу творчої молоді Донбасу, 23 серпня 2007 року.

6. Найвище прапор України піднімали на горі Еверест у 2008 році.

7. Найдовший прапор України пронесли вулицями Києва у 2014 році, його довжина сягала 50 км.

8. Під час Другої світової війни українські повстанці використовували прапор з чорною смугою внизу як символ жалоби за загиблими.

9. За радянських часів зберігати прапор України вважалося злочином, а вішати його у громадських місцях було заборонено.

10. Під синьо-жовтим прапором відбулися три проголошення Української державності: 1917, 1941 та 1990 року.

11. Найдавніші українські прапорні полотнища були трикутно-клинової форм.

12. Найбільший флагшток з прапором України розташовано в Києві. Його висота – 90 метрів.

Український прапор – сьогодні це справжній символ боротьби і незламності країни, національної єдності, честі та гідності! Важливо пам'ятати, що прапор України – це державний символ, до якого слід ставитися з повагою.